Bezpieczeństwo przede wszystkim

Każdy, w szczególności doświadczony kierowca ma świadomość tego, że zwykłe, jednosezonowe opony nie wystarczają. Aby zapewniać sobie, pasażerom i innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo, muszą co jakiś czas zmieniać ogumienie, które będzie dostosowane do aktualnie panujących warunków na drogach. Pomóc w tym mają w szczególności opony zimowe, przeznaczone do jazdy właśnie w ujemnych temperaturach, po śniegu oraz po lodzie.

Wybierz opony od najlepszych

Zdecydowanie jednymi z najlepszych opon są opony zimowe Dębica które obejrzysz na przykład w sklepopon.com. To właśnie ich sprzedaż nieustannie wzrasta, a zadowoleni klienci wracają po zakup nowego ogumienia. 

Obecnie wspomniana marka posiada trzy flagowe modele opon, to jest:

– DĘBICA FRIGO;

– DĘBICA FRIGO DIRECTIONAL (opony kierunkowe);

– DĘBICA QUARTET FRIGO (przeznaczone do vanów). 

Opony te są dostosowane do jazdy w ciężkich warunkach zimowych w taki sposób, że kierowcy nie muszą martwić się o jakiekolwiek niespodziewane problemy na drogach. 

Dębickie ogumienie zimowe posiada podziałkę klocków rzeźby bieżnika opon, która – odpowiednio ukształtowana – gwarantuje niski poziom hałasu oraz niewielkie wibracje – nawet na tak zwanych nawierzchniach „czarnych”, suchych. Wysokiej jakości opony zimowe z Dębicy charakteryzują się również wysoką jakością i trwałością, w związku z czym można je stosować przez kilka sezonów.

Czym wyróżniają się opony zimowe?

Opony letnie z całą pewnością nie wystarczają w przypadku trudnych, zimowych warunków. Nie wystarczyć mogą również opony całoroczne, które nie mają tak dobrych parametrów, jak ogumienie przeznaczone na konkretną porę. 

Opony zimowe są więc przystosowane do jazdy w zimie oraz w lecie w taki sposób, że pozwalają uzyskiwać możliwie jak najlepsze osiągi bez ryzyka o ślizgi, niekontrolowane zjazdy na pobocza i znacząco wydłużone drogi hamowania.

Opony zimowe jednak, co ważne, posiadają taki układ ogumienia, że można je stosować również na drogach „czarnych” i nieoblodzonych. Eksperci uważają, że najlepiej jest zmieniać opony w swoim samochodzie w chwili, kiedy średnia temperatura dobowa wynosi poniżej siedmiu stopni Celsjusza i utrzymuje się przez kilka dni. Wówczas, bez względu na to, czy jest śnieg, czy nie, należy udać się do mechanika na zmianę opon z letnich na zimowe. W takich warunkach bowiem ogumienie przystosowane do zimna sprawuje się najlepiej. Te, które używane jest z kolei w lecie, może sprawiać problemy i szybciej się niszczyć. Oprócz tego, opony letnie nie zapewnią tak dobrej przyczepności i komfortu jazdy w niskich temperaturach, jak opony zimowe właśnie. 

Warto nadmienić, że opony zimowe produkuje się ze specjalnej mieszanki bieżnikowej, która zachowuje swoją elastyczność nawet w ekstremalnie trudnych warunkach i niskich temperaturach. 

Specjalna rzeźba bieżnika z kolei posiada duże bloki w strefie barkowej oraz dużą ilość ukształtowanych nacięć lamelkowych. Gwarantuje to więc idealną niemal przyczepność na śniegu, lodzie oraz na suchym asfalcie. Co więcej, takie opony pozwalają w trudnych warunkach na skrócenie drogi hamowania, lepsze przyspieszanie, a także kierowanie autem.