Nokian WRD4

Trzy główne działania Nokian Tyres to produkcja opon do samochodów osobowych, ciężkich opon użytkowych i sprzedaż detaliczna opon. Nie da się ukryć, że firma  jest najbardziej rentownym producentem opon na świecie. W latach 2003–2007 firma odnotowała wzrost przychodów o 18% rocznie. Nokian Tyres jest również notowany na giełdzie w Berlinie. Kim Gran jest Prezesem i Dyrektorem Generalnym od 1 września 2000 roku. 

Zalety opon Nokian Tyres 

Nokian Tyres produkuje opony do samochodów osobowych, SUV-ów i furgonetek. Opony marki Nokian są sprzedawane w ponad 60 krajach. Nokian Tyres zaprojektował pierwsze opony zimowe w 1934 roku i ma więcej patentów na opony zimowe niż jakikolwiek inny producent. Trzeba przyznać, że ta firma słynie właśnie z zimowych opon, które są wykonane w bardzo solidny sposób. Opony zimowe Nokian zostały określone jako ulubione przez krytyków i zostały dobrze przyjęte w wynikach testów zimowych przez kilka publikacji. Nokian zaprojektował również niektóre modele opon zimowych o niskim oporze toczenia, oferujące niższe zużycie paliwa – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu kierowców. 

Zimowe opony 

Nokian była pierwszą firmą, która wyprodukowała oponę, która pozwoliła na całoroczne użytkowanie dzięki różnym wzorom na bocznym i środkowym aspekcie bieżnika. Jeden wzór jest zoptymalizowany na zimę, a drugi został zaprojektowany jako wzór na cały sezon. Nokian Tyres był pierwszym producentem opon na świecie, który całkowicie wyeliminował wysoko aromatyczne oleje z procesu produkcji. Stosowane jako plastyfikatory w produkcji bieżników oraz w celu ułatwienia mieszania gumy, zawierają wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, czynnik rakotwórczy, i zostały zastąpione olejami o niskiej zawartości aromatów. Warto również wspomnieć o tym, że marka w 2006 roku otrzymała wyróżnienie w fińskiej rundzie European Business Awards for the Environment. Zapotrzebowanie na opony Nokian jest sezonowe, ponieważ duży procent sprzedaży firmy stanowią opony zimowe, ale zmniejszył wahania sezonowe dzięki rozwojowi opon letnich i na wszystkie warunki pogodowe. Między innymi z tego powodu tego gatunku opony Nokian WRD4 cieszą się tak ogromną popularnością. 

Jakie opony wybrać?

Według firmy ponad 80% sprzedaży opon do samochodów osobowych i dostawczych to opony zimowe. Sprzedaż opon zimowych ma silną charakterystykę sezonową, a 30% sprzedaży detalicznej występuje w ciągu dziesięciu dni po pierwszym śniegu, co stanowi wyzwanie dla produkcji i dostawy. Nokian Tyres nie sprzedaje producentom samochodów, ale koncentruje się na bardziej opłacalnych rynkach wymiany opon konsumpcyjnych i opon zimowych klasy premium. Trzeba przyznać, że takie opony cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie opony Nokian WRD4 są chwalone przez kierowców z różnych zakątków świata. Są to bowiem opony wysokiej jakości, które ciężko zniszczyć.  Nokian Tyres ma największy udział w rynku fińskiego rynku opon do samochodów osobowych. Warto zainwestować w opony Nokian WRD4, ponieważ posłużą one użytkownikom przez wiele sezonów.